0
Your Cart

Bransoletki z sodalitem

Czakraczoła 
Rodzinasodalit
Barwabezbarwny, biały, szary, żółtawy,czerwonawy, niebieski
Twardość5 – 6
Gęstość2,3
Załamanie światła1,48
Układ krystalograficznyregularny
Przejrzystośćprzejrzysty, prześwitujący
Skład chemicznyNa8(AlSiO4)Cl2
Główne złożaNiemcy, Włochy, Brazylia, USA, Francja, Indie

Historia

Nazwa wywodzi się od dość dużej zawartości sodu występującej w składzie chemicznym minerału. Kamień jest nieco ciemniejszy od lapis – lazuli, ma odcień niebiesko – indygowy i pokryty jest często żyłkami o barwie od białej do jasnoszarej. Odmiany: bezbarwna, biała, żółtawa czy zielonkawa zdarzają się zdecydowanie rzadziej.

Oddziaływanie fizyczne

Pobudza przemianę materii, wzmacnia system limfatyczny, zapobiega niekorzystnym oddziaływaniom promieniowania rentgenowskiego oraz radiacji ekranów komputerowych.

Oddziaływanie psychiczne

Uspokajająco, równoważąco, wzmacnia wiarę w siebie i stanowczość.

Stosowanie

Sodalit działa przede wszystkim na nasz system limfatyczny i można stosować go jako środek wspierający przy leczeniu chorób wiążących się z tym systemem. Skutecznie działa w formie eliksiru przyjmowanego trzy razy dziennie po dziesięć kropli przed posiłkami. W trakcie kuracji eliksir można również stosować jako dodatek kąpielowy. Sodalit ma wybitnie uspokajające działanie na nasze nerwy.

Minerał ten oddziałuje przede wszystkim na sferę duchową a mimo to jest silnie związany z materią i kieruje swe siły również ku sprawom ziemskim. Sodalit sprzyja realistycznemu, analitycznemu myśleniu, daje stanowczość i pomaga w dotarciu do własnych korzeni. Dzięki niemu łatwiej uporać się z lękami oraz poczuciem winy – niezależnie od tego czy uzasadnionym czy też nie. Ludziom którym towarzyszy brak siły i wytrwałości pobudza do realizacji celów i ideałów. Noszony jako wisior na taśmie chroni właściciela jednocześnie przed szkodliwym promieniowaniem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *