0
Your Cart

Bransoletki z jaspisem

Czakrapodstawowa
Rodzinachalcedony 
Barwaczerwony, żółty, zielony, niebieskawy, brązowy, czarny
Twardość7
Gęstość2,65
Załamanie światła1,54
Układ krystalograficznytrygonalny
Przejrzystośćpółprześwitujący, nieprzejrzysty
Skład chemicznySiO2
Główne złożaNiemcy, Egipt, Ural, USA, Francja, Indie

Historia

Jaspis zaliczał się dawniej do najkosztowniejszych kamieni i dziś jeszcze niekiedy zwany jest ojcem wszystkich kamieni. Grecy i Rzymianie znali go przede wszystkim w formie amuletów lub pieczęci i przypisywali mu wybitne mistyczne cechy. Jako talizman miał bronić przed demonami, dzikimi zwierzętami i podstępnymi czarami. Jaspis to odmiana chalcedonu, jest to zbity, drobnoziarnisty minerał osadowy zbudowany z kwarcu i właśnie chalcedonu. Zawarte w nim ponadto związki żelaza w zależności od swej jakości nadają mu barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną.

Oddziaływanie fizyczne

Czerwony jaspis pomaga w połogu oraz przy schorzeniach macicy i jajowodów, ponadto łagodzi dolegliwości ciążowe, takie jak wymioty i zawroty głowy, ponadto stosuje się go przy epilepsji i w celu wyostrzenia słuchu i powonienia.

Żółty jaspis oddziałuje przede wszystkim na trzustkę i grasicę. 

Brązowy i mozaikowy jaspis stosuje się przy chorobach nerek i na wzmocnienie systemu immunologicznego.

Oddziaływanie psychiczne

Czerwony jaspis wzmacnia wolę i sprzyja realistycznemu myśleniu, żółty natomiast pobudza rozwój duchowy i wyostrza zdolności postrzegania pozazmysłowego.

Stosowanie

Jaspis nie powoduje szybkich, łatwo dostrzegalnych zmian. Działa na nasze ciało wolno, harmonizując ze sobą wszystkie jego energię.

Czerwony jaspis wzmacnia narządy płciowe i usuwa blokady w tym zakresie, przyspiesza też połóg, reguluje miesiączkowanie, łagodzi lub likwiduje bolesne miesiączkowanie i zespół napięcia przedmiesiączkowego, ponadto reguluje trawienie. Przy tego rodzaju problemach warto nosić kawałek jaspisu na łańcuszku wokół bioder (lub po prostu w kieszeni).

Noszony na łańcuszku wokół szyi oddziałuje również na strefę głowy: poprawia słuch i uwrażliwia nerw węchowy. Jaspis ma zdolność wchłaniania negatywnej energii, toteż po pewnym czasie może zmętnieć: wtedy należy go natychmiast oczyścić i ponownie naładować. Jaspis uosabia siłę i witalność możemy to wykorzystać przygotowując eliksir jaspisowy. W tym celu kamień wkładamy na 2-3 dni do czystej, źródlanej wody. Jego lecznicze wibracje przenoszą się na wodę, którą pijemy małymi porcjami przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *