0
Your Cart

Bransoletki z cytrynem

Czakrasplotu słonecznego
Rodzinakwarce
Barważółta, żółtopomarańczowa, żółtobrunatna
Twardość7
Gęstość2,65
Załamanie światła1,54
Układ krystalograficznytrygonalny 
Przejrzystośćprzejrzysty 
Główne złożaBrazylia, Urugwaj, Ural, Madagaskar, USA, Hiszpania
Skład chemicznySiO2

Historia

Słowo cytryn pochodzi ze starofrancuskiego citrin, czyli żółty. Istnieją trzy rodzaje cytrynów: naturalne, uzyskiwane przez wyprażanie ametystów (zwane nieprawidłowo złotymi topazami) oraz jasnozielone – zmiana koloru następuje pod wpływem wysokiej temperatury (jest to cecha charakterystyczna cytrynów pochodzących z Montezumy). Naturalne cytryny są rzadkie i ich oddziaływanie jest najsilniejsze. Wyprażane podlegają przekształceniu dzięki sile ognia – jest to naturalna siła, która w niewielkim stopniu jedynie ogranicza ich wibracje. Cytryny wytwarzane sztucznie z ametystu również są kryształami czynnymi, tyle że w działaniu bardziej przypominają ametyst niż cytryn.

Oddziaływanie fizyczne

Przy cukrzycy, schorzeniach gruczołów dokrewnych, zakażeniu krwi, dolegliwościach trawiennych, schorzeniach nerek i wątroby.

Oddziaływanie psychiczne

Pomagają przy depresji, myślach samobójczych i problemach wydających się nie do pokonania.

Stosowanie

Cytryn wzmacnia system immunologiczny i ma działanie oczyszczające organy wydalnicze. Za jego sprawą szybciej wydalane są toksyny a przyjmowane pokarmy są lepiej przyswajane. Cytryn pomaga też przy reumatyzmie i gośćcu za sprawą ogólnego odtruwania organizmu i likwidowania nadmiernej kwasowości.

Kamień ten sprawdza się również w przypadku dzieci moczących w nocy łóżko – jego noszenie sprzyja umocnieniu swej pozycji w życiu codziennym, nabraniu wiary we własne siły i przez to również umożliwia wzmocnienie mięśni pęcherza.

Przy problemach odbijających się na żołądku np. w postaci ucisku, skurczów czy przedstadiów choroby wrzodowej noszenie cytrynów jest bardzo korzystne, gdyż przywracają one równowagę kwasowo – zasadową. Ponadto cytryn silnie pobudza trzustkę, sprzyja wydzielaniu insuliny i stabilizuje dzięki temu poziom cukru we krwi. W tym celu należy jednak kryształ cytrynu nosić na wysokości pępka.

Cytryny są w stanie wytropić psychosomatyczne dysharmonie i pomagają w uporaniu się z uporczywymi problemami przez łagodzenie lub likwidowanie blokad emocjonalnych. Uwalniają od fizycznego i duchowego balastu sprawdzając się w roli dobrego towarzystwa na ścieżce naszego duchowego rozwoju. Dają ciepło i zadowolenie jednocześnie pobudzając, motywując do osiągania stawianych sobie celów. Ponadto cytryny pomagają w wykształceniu bądź zachowaniu ważnej cechy: umiejętności brania i dawania czułości. Cytryny jasne działają bardziej na organy trawienne, zaś ciemniejsze w większym stopniu koncentrują się na aspektach emocjonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *