0
Your Cart

Bransoletki z bursztynem

Czakrasplotu słonecznego
Rodzinapochodzenie organiczne
Barwajasnożółta, żółta, czerwonobrązowa
Twardość2 – 2,5 
Gęstość1,04 – 1,05
Załamanie światła1,54
Układ krystalograficznybrak 
Przejrzystośćprześwitujący, matowo opalizujący
Skład chemicznyC40H64O4
Główne złożapołudniowe wybrzeża Bałtyku, Rumunia, Sycylia, Burma

Historia

W przypadku bursztynu nie mamy do czynienia ze szlachetnym kamieniem lecz z kopalną żywicą, pochodzącą z prehistorycznych drzew iglastych. Najbardziej znane okazy znajdowano nad Bałtykiem – skamieniała żywica pochodziła z drzew północnych wybrzeży, które nie sprostały wiatrom, falom morskim oraz powodowanej przez nie erozji. Wypłukana przez morze żywica odkładała się w piasku, tworząc większe i mniejsze złoża. Bursztyny są ciekawe nie tylko z uwagi na rozmaite kształty i barwy: w żywicy zakonserwowały się rozmaite części roślin oraz owady pochodzące z wczesnego trzeciorzędu.

Nazwa bursztyn pochodzi od staroniemieckiego Boernstein, czyli palący się kamień – bursztyn jest bowiem palny i mięknie już w temperaturze 150° C. Bardziej poetycko określano go jako “złoto Północy” a kupcy w celu nabycia go od nadbałtyckich Słowian podejmowali długą – bo wiodącą aż z Rzymu – i najeżoną niebezpieczeństwami drogę. 

Dawniej bursztynowi przypisywano również siły magiczne: miał chronić przed rozmaitymi chorobami, prócz tego stosowano go np. do okadzania domu i obejścia. Bursztyn stał się szeroko znany z uwagi na swe właściwości fizyczne: wskutek pocierania ulega elektrycznemu naładowaniu.

Oddziaływanie fizyczne

Przy astmie, bronchicie, bólach uszu, zapaleniu migdałków, kłopotach z ząbkowaniem, bólach zębów, schorzeniach tarczycy, w celu wzmocnienia nerwów, przy dolegliwościach reumatycznych, chorobach pęcherza i gorączce.

Oddziaływanie psychiczne

Działa oczyszczająco i harmonizująco, daje spokój wewnętrzny i wzmacnia siły twórcze.

Stosowanie

Bursztyn posiada szczególną właściwość wyciągania z ciała negatywnych, chorobotwórczych energii i aktywizacji sił autoterapeutycznych. Z uwagi na tę pierwszą cechę należy przed każdym zabiegiem bursztyny starannie oczyszczać i suszyć przez wystawienie na energię Słońca. Bursztyny oddziałują przede wszystkim na splot słoneczny: poprzez przykładanie ich na ów ośrodek można przywrócić nerwową równowagę. Bursztyny aktywizują też funkcje wydalnicze dróg moczowych, regulują krążenie oraz stabilizują czynności serca i śledziony odpowiednich organów. Intensywnie oddziałują też na wszelkie choroby dróg oddechowych – od przeziębienia po astmę. Bursztyny leczą zaburzenia tarczycy i pomagają dzieciom przy ząbkowaniu. W obu przypadkach dość duży bursztyn należy nosić na szyi na krótkim łańcuszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *