0
Your Cart

Bransoletki z ametystem

Czakraciemienia
Rodzinakwarce 
Barwablado- lub czerwono- fioletowa
Twardość7
Gęstość2,65
Załamanie światła1,54-1,55
Układ krystalograficznytrygonalny
Przejrzystośćprzejrzysty
Skład chemicznySiO2
Główne złożaBrazylia, Urugwaj, Ural, Afryka Południowo-Zachodnia,Madagaskar

Historia

Nazwa ametystu wywodzi się z greki.,,Amethein” w tym języku znaczy “nie być pijanym” i wyraźnie wskazuje jakie nadzieje z tym kamieniem wiązali Antyczni. Istotnie znane są przekazy dotyczące pijania z ametystowych kubków czy noszenia ametystowych talizmanów mających uchronić przed zgubnymi skutkami nadmiernej konsumpcji alkoholu. Z ametystu sporządzano również amulety mające chronić przed czarami i odwracać złe uroki. Fioletowa barwa ametystu wynika głównie z obecności śladowych ilości manganu. Kryształy ametystu wykształcają się w tzw. geodach, przy czym barwa poszczególnych kryształów jest bledsza u podstawy i intensywniejsza u szczytu.

Oddziaływanie fizyczne

Ametyst wywiera silny wpływ na całą strefę głowy, toteż stosuje się go przy zaburzeniach koordynacji, epilepsji, bólach głowy, histerii. Aktywizuje zarówno czynności trzustki jak i tarczycy pomagając jednocześnie przy schorzeniach skórnych, ukąszeniach insektów i kleszczy, schorzeniach naczyń żylnych, puchlinie wodnej, opilstwie okresowym, dolegliwościach menstruacyjnych, zapaleniach gardła i daltonizmie.

Oddziaływania psychiczne

Ametyst stosuje się przy braku wiary we własne siły, ogólnym niezrównoważeniu, hiperaktywności oraz niezdoIności do kochania.

Stosowanie

Ametyst ma wybitnie harmonizujące i uspokajające działanie. Jest w stanie zmienić uczucia negatywne jak wściekłość czy nienawiść w łagodność i miłość. Chroni też przed negatywnymi myślami i wpływami pomagając jednocześnie w uporaniu się z traumatycznymi przeżyciami, wynikającymi ze złych doświadczeń czy np. straty kogoś bliskiego. Przy kłopotach ze snem wynikających z lęków czy uporczywie prześladujących myśli należy ametyst położyć na noc pod poduszkę.

Ametyst jest znakomitym kamieniem do medytacji, towarzyszącym człowiekowi w jego rozwoju duchowym, pomagającym skupić myśli i otworzyć się na przeżywanie wyższych stanów świadomości. Podczas medytacji wystarczy trzymać go w lekko rozchylonych dłoniach, koncentrując się na emanującej zeń energii. Przy chorobach skórnych, takich jak egzemy czy odczyny alergiczne pomaga woda ametystowa. W tym celu kamień wkładamy na ok. 1 godz. do czystej, źródlanej wody, następnie zwilżamy nią gazik i oklepujemy zmienione chorobowo miejsca. Ametysty mają właściwość pobudzania czynności gruczołów dokrewnych. Stosuje je się wtedy wewnętrznie w formie samodzielnie sporządzonego eliksiru ametystowego. Przy ukąszeniach insektów czy kleszczy lekko rozgrzanym kamieniem uciska się kilkakrotnie podrażnione miejsce. Dolegliwości żylne wymagają kamienia zeszlifowanego owalnie: odpowiednie miejsca masuje się kilka razy dziennie kolistymi ruchami od dołu ku górze. Dzieci nadpobudliwe powinny nosić wisiorek lub koraliki z ametystu, działa to uspokajająco i równoważąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *