0
Your Cart

Bransoletki z akwamarynem

Czakrakrtani 
Rodzinaberyle
Barwajasnoniebieska, jasnozielona
Twardość7,5 – 8
Gęstość2,67 – 2,71
Załamanie światła1,57 – 1,58
Układ krystalograficznyheksagonalny 
Przejrzystośćprzejrzysty 
Skład chemicznyBe3Al2(SiO3)6
Główne złożaBrazylia, Madagaskar, Afryka Południowo-Zachodnia

Historia

Akwamaryn znaczy tyle co woda mórz. Z pewnością nie jest to określenie przypadkowe, gdyż jego barwa osiąga głębię porównywalną z barwą morza, po oszlifowaniu może być tak przejrzysty jak kryształ górski i błyszczeć jak promienie słońca załamujące się nad morskimi falami. Akwamaryn emanuje spokojem i równowagą wewnętrzną: sporządzano z niego amulety dla żeglarzy, którzy często miesiącami nie oglądali stałego lądu. Do dziś akwamaryn uchodzi za kamień jasnowidzów i mistyków.

Akwamaryn zalicza się do rodziny beryli a barwę nadają im związki żelaza. Mogą występować w formie dużych kryształów: największy do tej pory znaleziony waży prawie 110 kg i pochodzi z Brazylii.

Oddziaływanie fizyczne

Stosowany jest przy stanach zapalnych oczu, osłabionym wzroku, dolegliwościach wątroby i nerek, puchlinie wodnej, chorobach skórnych, bólu gardła, zapaleniu zatok przynosowych oraz wszelkich dolegliwościach wiążących się z zębami i szczękami.

Oddziaływanie psychiczne 

Działa uspokajająco, sprzyja koncentrowaniu uwagi, łagodzi lęki i depresje, poprawia zdolność do wyrażania swych myśli i uczuć, jest też dobrym kamieniem medytacyjnym.

Stosowanie

Akwamaryn jest bardzo dobrym kamieniem do medytacji, gdyż jego wibracje przekazują uczucie wewnętrznego spokoju i głębokiego skupienia. Umożliwia to docenienie sensu własnego bytu oraz dostrzeżenie związków jakie zachodzą między nami a okolicznościami, w jakich przyszło nam żyć. Wiedza ta pomaga w przełamywaniu starych, niekorzystnych nawyków. Obcowanie z akwamarynem silnie pobudza pragnienie wiedzy dotyczącej kosmicznych związków w ich pełnym wymiarze.

Akwamaryn działa przede wszystkim na czakrę krtani i pomaga np. mówcom w doborze odpowiednich słów. Wzmacnia też intuicję i pomaga twórcom wcielać zamysły w czyn.

Bóle gardła można łagodzić płucząc gardło wodą akwamarynową. W tym celu wystarczy kamień na pół godziny włożyć do szklanki ze źródlaną wodą a następnie wypłukać nią gardło. Przy chronicznych i przewlekłych chorobach gardła i krtani zaleca się noszenie akwamarynu na bardzo krótkim łańcuszku.

Kamień ten silnie pobudza obieg limfy i ma wyraźnie wypłukujące i oczyszczające działanie na organy wewnętrzne. Schorzenia nerek, wątroby oraz obrzęki wodne łagodzić można eliksirem akwamarynowym. Przebieg chorób skórnych m.in. łuszczycy łagodzić można okładami z wody akwamarynowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *